Co a kdo je ČAGeo

Proč vznikla a jak funguje Česká asociace geocachingu

Jsme zájmové sdružení hráčů geocachingu. Geocaching je celosvětová hra na pomezí zábavy a sportu, základní náplní je hledání ukrytých schránek pomocí satelitní navigace. Zároveň je však širokou platformou pro aktivní trávení volného času, je zdrojem poznání a spojuje lidi napříč věkovými a sociálními skupinami. Cílem asociace je rozvíjet geocaching coby živou a smysluplnou aktivitu pro hráčskou komunitu a zároveň usilujeme o pozitivní vnímání geocachingu okolním světem.


Česká asociace geocachingu, z.s. (ČAGeo) vznikla v roce 2012 jako zájmové sdružení geocacherů, kteří měli chuť udělat společně pro svůj koníček něco navíc. Cílem asociace bylo a je rozvíjet geocaching tak, aby byl smysluplnější, zdravější a celkově přínosnější aktivitou pro celou komunitu. ČAGeo během své existence uspořádala celou řadu kulturních a vzdělávacích akcí, vydává osvětové materiály (např. sběratelské kartičky), pomáhá začátečníkům, komunikuje s veřejností i zástupci médií. Vlajkovou lodí dosavadních aktivit je unikátní výstava GPS Maze, kterou si ČAGeo získala uznání v celoevropském měřítku.

Naše cíle:

  • Rozvíjet geocaching coby živou a smysluplnou aktivitu pro hráčskou komunitu
  • Usilovat o pozitivní vnímání geocachingu okolním světem

Co děláme:

  • Spolu s aktivní částí hráčské komunity realizujeme projekty přispívající k udržení dobrého povědomí o pravidlech a etice geocachingu.
  • Pracujeme se zástupci státních institucí, soukromých subjektů a médií tak, aby geocaching byl vnímán coby pozitivní, prospěšná aktivita. Moderujeme případné konfliktní situace tam, kde je to možné a vhodné.

Chcete se zapojit?

Chcete se podílet na našich projektech nebo se rovnou stát členem ČAGeo?

Ozvěte se nám na email cageo@cageo.cz