Přeměnit sny v realitu …

Přeměnit sny v realitu

Bylo to úžasné, skvělé, neuvěřitelné. Jednoznačně největší geocachingová akce v Evropě, která obstála snad i v celosvětovém měřítku. Jak to ale všechno začalo …

Mnozí jste jistě zaslechli zprávy o sérii „101 dalmatinů“ kolem Prahy, která vznikla jako edukativní série keší s úkolem vzdělávat příjemnou formou kačery v jejich „řemesle“. Tahle série byla jedním z hlavních impulzů pro vznik a uspořádání GPS MAZE EUROPE. Vzdělávání kačerů není nikdy dost a „škola hrou“ se jeví jako rozumná a efektivní metoda. Jakou jinou hru pro vzdělávání využít, než geocaching samotný? Byl to skvělý počin lidí z České asociace geocachingu (ČAGeo), který si získal mnoho příznivců. Všechny tyto keše dohromady mají ke dni publikace tohoto článku na svém kontě více než stočtyřicet tisíc logů. A nejsou to keše, které se sbírají jen tak, mnoho kačerů opravdu čte listingy a užívá si jejich velmi snadného luštění, při němž se zároveň pobaví i poučí. A o to jde v první řadě.

Jak to tedy vlastně bylo? V zimě v roce 2011 vznikla myšlenka založit Českou asociaci geocachingu. Jedním z hlavních cílů bylo nenásilnou formou vzdělávat geokomunitu. Už při svém vzniku zakládající členové ČAGeo velmi živě diskutovali, jakým způsobem to dělat. Vznikla jednoznačná shoda, jedinou možností je pozitivní a aktivní působení, nikoliv negativní a restriktivní přístup. Mnoho lidí se ptalo, zda chce ČAGeo nějaké keše zakazovat. Nechce, nemá na to právo ani ambice! Dokonce nechce v žádném případě ani ukazovat na špatné keše i přesto, že jich u nás máme nezanedbatelné procento. Nevznikla potřeba hlasovat o tom, která keš je nejhorší ale na druhé straně ani o té nejlepší. Nosnou myšlenkou bylo, že dobrý příklad je tou nejlepší cestou, jak motivovat kačery k vytváření kvalitních keší. To byla naše cesta. I proto měla série 101 dalmatinů následovníka v eventovém putování známém pod názvem „ČAGeo’s Flying Circus“.

>>> Pokračování na „Geocacher.cz“

 

Příspěvek byl publikován v rubrice GPS MAZE EUROPE. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.