Jak mudla k založení kešky přišel

Roman z Jaroměře nám napsal o keši GC3V21C:

Zdá se to tak trochu jako pohádka > mudla a zakládat kešku? To přece nejde dohromady … Jak by přece mohl někdo, kdo není kačer zakládat kešku? A přece taková keška už funguje. I když s malou pomocí jednoho kačera, který však přišel už k hotové kešce. Stačilo jen dopsat popis na web, doplnit logbook a odeslat ke schválení.

Myslím si, že zde se jedná o docela pěkný příklad spolupráce občanského sdružení a nás kačerů. Už dlouho spolupracuji s občanským sdružením „Ochránci památek pevnosti Josefov – Ravelin XIV“. při přípravě brigád, her v podzemí a konzultoval jsem s nimi i umístění svých kešek v podzemí Josefova. Díky tomu jsem se dozvěděl, že jeden jejich kamarád dostal nápad, jak udělat kešku věnovanou Josefovské kanalizaci. Jenže dotyčný věděl o Geokešingu pouze od nějakého svého kamaráda a pár drobností. Kluci mi říkali, že mají kešku dojednanou přes toho svého kamaráda, který však nebyl úplně odsud. Přesto jsem jim nabídl, že kdyby chtěli, rád jim pomůžu. Celá záležitost usnula a až skoro po půl roce mě nyní na eventu, který jsem u nich na Ravelinu XIV. pořádal, dotyčný mudla vyhledal, že by se domluvil, jak to udělat s tou keškou … Po menší debatě jsem dostal do ruky kešku a papír s popisem kanalizace, byl mi ukázán krásně udělaný úkryt přímo pro vytvořenou keš a domluvili jsme se, jak keš vytvořit.

Osobně jsem jen přepsal text z lístečku, doplnil ho pár odkazy, doplnil pár poznámek o kešce s tím, jak ji lovit, doplnil atributy, zaměřil ji, doplnil logbook a už druhý den jsem pouzdro s keškou umístil na své místo. Ještě večer jsem dostal souhlas se zněním listingu, tak nic nebránilo k odeslání kešky reviewerovi a ten keš druhý den pustil bez problémů do života, i když jsem do RW note napsal, že keš není tak úplně moje, ale popsal jsem její vznik a že ji vlastně vytvořil někdo, kdo nemá s geokešingem nic společného.

Na tomto příkladu je vidět, že i mudlové nám mají co ukázat a že i ti, kdo nejsou kačeři, nám mohou ukázat pěkná místa a pěkné skrýše. Dost mě překvapilo jak provedení samotné kešky, tak provedení samotné skrýše, které je celkem čisté (až na možné pavučiny), a i když je na začátku kanalizace, nikdy nemůže být zablácené a nikdy člověk nemůže být od bláta … Maximálně si trochu čichne odéru kanalizace, který vane z jejich hlubin … Pokud si člověk přečte nápovědu, tak nikdo nemusí ani šátrat mezi kameny či rozebírat zeď. Zajímavé, že někdy mudlové přemýšlejí o skrýších lépe, než kačer se stovkami nálezů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Reportáže se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.