GeoPotlachy, aneb pojďme si zazpívat…

Na úplném začátku byl momentální nápad. Byli jsme na sólovém koncertě Jaroslava Samsona Lenka v Radotíně a mě ta jeho hudba tak hladila po duši, že mě napadlo dopřát toto i kačerům na speciálním eventu. Jelikož se s Jardou známe, zašli jsme po koncertě na kus řeči, slovo dalo slovo a vznikl první zpívající event. Sál Na Ořechovce se brzy zaplnil a večer měl nádhernou atmosféru a úžasný ohlas. Ještě týden po prvním GeoPotlachu ve mně doznívaly krásné tóny a ovace a tak jsme začali přemýšlet o možných pokračování.

Bohužel při prvním eventu selhala obsluha sálu Na Ořechovce a tak jsme nejprve hledali nové místo pro možné GeoPotlachy. Štěstí nám přálo a my našli sál v legendární restauraci Na Vlachovce. Tam nám přijeli zazpívat Žalman& spol., Hop Trop a Nezmaři. Všechny tři skupiny zde hráli poprvé a byli z geocachingové komunity nadšeni. Atmosféra byla vždy báječná, zpívali nejen účinkující, ale všichni, kdo uměli texty. Nesmím zapomenout, že po GeoPotlachu s Žalmanem jsme si ještě odskočili Na Hrádek, kam nám přijela zahrát a zazpívat Devítka, kapela ne příliš známá, ale o to víc úspěšná.

GeoPotlach_02

GeoPotlach_01

GeoPotlach_03

GeoPotlach_04

Pak ale přišla další překážka. Majitelka Vlachovky zemřela a restauraci a s ní i sál na vystoupení uzavřeli. Opět jsme řešili, kde sehnat dostatečně velké prostory na hudební eventy, ale nebylo to lehké. Zkusili jsme tedy zajet na Ořechovku s tím, že se pokusíme dohodnout jiné podmínky. K našemu milému překvapení se mezi tím změnil provozní restaurace a tak jsme se dohodli s novým majitelem, že to zkusíme a domluvili GeoPotlach s Mikim Ryvolou. Neštěstí však nechodí po horách, ale po lidech a těsně před koncertem Miki onemocněl a my netušili, co s tím. Pomohl Jim z Nezmarů a sehnal nám jako náhradu skupinu Pacifik. Báli jsme se, jak to dopadne, ale naštěstí nezklamali ani kačeři, ani zpěváci a GeoPotlach s číslem VI se vydařil. Alespoň jsme vyzkoušeli nové zázemí Ořechovky a nový personál obstál.

Sedmý GeoPotlach byl trošku risk, který nevyšel, jelikož jsme pozvali na Ořechovku skupinu, jenž sice vyhrála talent Country rádia, ale nikdo ji moc neznal. Přišlo jen pár skalních příznivců zpívajících eventů, ale Ti se nakonec dobře bavili. Tady to pro nás bohužel bylo s finanční ztrátou, přesto jsme to nevzdali.
On nám to, alespoň po zážitkové stránce vynahradil GeoPotlach s číslem VIII, který byl beznadějně naplněn a některé zájemce jsme dokonce museli odmítnout. Ivo Jahelka nadchl úplně všechny a bylo zřejmé, že zpívající advokát je ve vysokém kursu.

Devátý zpívající event byl trochu jiný, byl oslavou narozenin našeho kamaráda Otty (Ottik 5), kamarádky Lucky (GeoZizi) a nejmladší účastnice téměř všech GeoPotlachů – Kačenky (GeoKata). Znovu nám přijela zazpívat kapela Devítka, i když v malinko jiném složení, oslavenci se rozdělili o třípatrový geodort a snad všichni jsme si tento večer užili.

Když přišla od Jima zpráva, že se Miki Ryvola uzdravil, využili jsme toho a uspořádali GeoPotlach číslo X, který měl celou zpívající sérii uzavřít. Těch nervů, zda se eventy naplní, zda přihlášení zaplatí a zda vše proběhne ke spokojenosti všech zúčastněných bylo tolik, že si je málo kdo umí představit. Mikiho písničky rozezpívaly celý sál, znovu měl potlach velké a pěkné ovace, ale síly došly.

Vanocni GeoPotlach 1

Vanocni GeoPotlach 2

Vanocni GeoPotlach 3

Vanocni GeoPotlach 4

„Nikdy neříkej nikdy!“ Ano, tato věta jako by byla přesně určená mně. Když Nezmaři nabídli Vánoční GeoPotlach neodolala jsem a přesvědčila Standu (stanleypaulGC), že to ještě zkusíme. Naštěstí to vyšlo dobře a v předvánočním shonu jsme si Na Ořechovce pěkně zanotovali i koledy.

Začátkem letošního roku se ozval Honza (hradnik) s tím, že by nám rádi přijeli zazpívat Žambošiku příležitosti vydání nového CD. A tak vznikl již dvanáctý GeoPotlach. Žamboši vytvořili album s dvanácti kytarovými instrumentálními skladbami, po jehož poslechu by měl mít posluchač pocit, že prolétá v harmoniích lesními porosty a prochází kolem něj během čtyřiceti minut celý jeden „lesní rok“. Byl to potlach speciálně určen pro kačery, jelikož písně byly natáčeny v lesích u keší, jejichž souřadnice by měly být součástí CD. Tento event byl také trochu jiný, než předešlé klasické, ale to mu neubralo na kráse a atraktivnosti.
Protože už tady slovo „poslední“ bylo, tak se jej zdráhám použít. Zkrátka třináctý GeoPotlach se Samsonem …, byl pro mnohé návštěvníky takovým déjà-vu. Velmi se mi líbil Standův log: „Samsonem to začalo, Samsonem to končí“.

Netuším, zda zpívající eventy doopravdy skončily, ale jedno vím jistě. Jsem moc ráda, že jsme do toho v lednu 2010 šli a že si tahle série našla své věrné návštěvníky a příznivce. Kdyby nic jiného prožili jsmetřináct krásných, společných večerů s hudbou, která nejen hladí po duši…

Konvalinka

Příspěvek byl publikován v rubrice Reportáže se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.