Úvod do soutěže

Milí členové asociace,

rádi bychom vám nabídli účast na zajímavé soutěži a zároveň jednu z možných cest, jak docílit toho, proč jste nejspíš do našeho spolku sami vstoupili, tedy „kultivace a zvýšení kvality českého geocachingu“. Naším cílem je (kromě osvětové činnosti, poradenství začínajícím kačerům a dalších aktivit) jít s vlastní kůží na trh a ukázat, jak by český geocaching mohl vypadat. Proto si dovolujeme vyhlásit soutěž Z dílny ČAGeo 2012.

Samotná soutěž je určena výlučně členům asociace a jejím primárním cílem je podnítit vznik těch nejlepších krabiček, jaké jsme schopni založit. Věříme, že kvalitní, propracované keše jsou právě to, co jste už dávno před vznikem ČAG dělali, co stále děláte a co budete dělat i nadále. Nabízíme vám možnost změřit s dalšími členy asociace síly v „zakladatelském umění“, ale zároveň si užít luxus toho, že na vás krásná keš nečeká na vydupaném paloučku, nýbrž uprostřed téměř nedotčené přírody. Sekundárním cílem je výsledek vaší práce po ukončení soutěže publikovat na gc.com a ukázat široké kačerské veřejnosti, že pokud usilujeme o zvýšení kvality českého GC, opravdu víme, o čem mluvíme!

Interní soutěž pro členy asociace bude probíhat následovně: Od okamžiku vyhlášení je k dispozici dostatečně rozlehlá a pestrá lokalita lesa poblíž Staré Boleslavi, dosud geocachingem téměř nezasaženého. V této lokalitě může každý člen založit svou soutěžní keš, která se stane jakousi jeho „vizitkou“ a ukázkou jeho kačerského umění a důvtipu. Do ukončení soutěže, které plánujeme na přelom září a října tohoto roku, zde mohou vzniknout vaše schránky, a zároveň můžete právě jen vy, členové asociace, podle listingů zveřejněných ve členské sekci vyrazit na lov schránek, které zde založili vaši kolegové. Tyto schránky můžete nejen zalogovat (později budou publikovány na gc.com), ale zároveň posoudit a do ukončení soutěže odevzdat svůj hlasovací lístek, na kterém je ohodnotíte. Samozřejmě budeme rádi, pokud se do soutěže zapojíte v obou směrech, tedy nejen jako „hodnotitelé“, ale zároveň jako zakladatelé soutěžní schránky.

Na závěr soutěže připravíme oficiální event, na kterém jednak (pro členy ČAG) vyhodnotíme výsledky soutěže a oceníme její vítěze, ale zároveň (pro nečleny) zveřejníme připravené schránky na gc.com, otevřeme boj o FTF a budeme se těšit na návrat lovců z terénu a jejich (pevně věřím, že čistě pozitivní) ohlasy.

Doufáme, že vás tento nápad osloví, že se soutěže zúčastníte a přispějete tak ke vzniku jakési „výkladní skříně“ českého geocachingu. Pokud bude naše myšlenka dobře přijata, budeme velice rádi, ujme-li se někdo organizace dalšího ročníku v jiné lokalitě dle vlastního uvážení.

Za organizační tým
BarbieTeam a NoKy