Ze škatulky 09/2012

Ze škatulky ČAGeo, 19. srpna 2012:

Do eventu zbývá 12 dní!

Příprava geošapitó ČAGeo’s Flying Circus

Po opravdu dlouhé přípravné fázi, kdy se členové asociace soustředili na shánění finančních prostředků, za které by bylo možno uprostřed Evropy uspořádat něco, co zatím mají jen za velkou louží (GPS Maze Exhibit), do které se zapojilo nejen několik z vás, ale i lidé stojící (zatím) mimo asociaci, se práce na přípravách eventu přehouply do druhé neméně důležité fáze, a to samotné realizace.

Ta v tuto chvíli zaměstnává několik členů, a opět si dovolím upozornit, že i nečlenů asociace, kteří neváhali a rozhodli se pomáhat s přípravou tohoto eventu téměř na celý úvazek. Obrovské díky patří všem, kdo se doposud na přípravě podíleli (od příprav textů, jejich korektury a připomínky, přes poskytnutí fotek a nápadů, grafické ztvárnění jednotlivých témat až po výrobu inventáře stanu a spousty dalších činností), a doufám, že s blížícím se termínem konání akce se tyto řady ještě rozrostou o další pomocníky, které určitě využijeme zejména v posledních dvou fázích celého projektu.

V době, kdy píšu tyto řádky, jsme za polovinou potřebné práce, ale ten největší nápor nás teprve čeká. Proto mi dovolte se obrátit na každého člena a znovu požádat snad již o konkrétnější způsoby pomoci:

1. Uvítali bychom dne 26. 8. na adrese sídla asociace (N 50° 07.780 E 014° 20.480) všechny ruce, které je možné využít ke stavbě stanů a jejich postupném vybavování. Vzhledem k tomu, že při této činnosti se jistě najde spousta příležitostí pomoci třeba výrobou nějakého typu krabičky, budeme doufat, že se v neděli nesejdeme jen v sestavě VV + několik dalších výjimek. Pokud by někdo měl již na toto setkání možnost dovézt nějaký ten GC materiál, budeme o to raději.

2. Pokud by někdo chtěl pomoct a daný termín mu nevyhovuje, má možnost nás podpořit a přijít pomoct na stejné místo cca do čtvrtka, kdy se vše (snad) hotové a připravené slavnostně zabalí a v pátek poveze do Olomouce. V tomto případě nahlaste, prosím, svou ochotu koordinátorovi projektu, ať víme, s čím počítat.

3. V poslední fázi nás čeká páteční stavění přímo v místě megaeventu. Kdyby měl někdo cestu kolem, ruce se určitě budou hodit i zde.

Dotazy o konkrétní podobě je možné mailem (eventMM12@cageo.cz) nebo telefonicky (775 125 561) směřovat během týdne na koordinátora projektu.

S některými z vás se, doufám, uvidíme v průběhu eventu, kde rádi probereme veškeré věci týkající se asociace či geocachingu jako takového. Věřím, že přímo na členské schůzi, která se koná na souřadnicích asociačního eventu 1. 9. 2012 od 13:00, se pak setkáme s většinou z vás.

–                                 Honza (JohnnyM.), koordinátor projektu

 

Volba nového člena VV:

Na výzvu kandidovat na uvolněné místo ve Výkonném výboru, která byla zveřejněna v minulém vydání Ze škatulky, se do dnešního dne přihlásil jediný kandidát, kterému tímto dáváme prostor, aby se představil:

Kdo jsem:

Jmenuji se Martin Šimek a můj GC nick je „martin.simek“. Nemám rád anonymitu a vždy se podepíši pod každý svůj názor. V občanském životě jsem manažerem IT v mezinárodním průmyslovém koncernu a mým hlavním úkolem je komunikace a řízení lidí v několika světových zemích. V geo-životě mě máte možnost potkat zejména na webu GeoKladno, kde se podílím na rozvoji webu i aktivit celé kladenské komunity.

ČAGeo:

Jsem zakládajícím členem ČAGeo a u nelehkého rozjezdu tohoto „projektu“ jsem byl od zakládající schůze v březnu 2012. Od té doby se v ČAGeo věnuji vedení IT Sekce, v níž jsem vytvořil web CAGeo.cz a inicioval rozjezd komunikačních aktivit ve fóru, na Facebooku apod. Od samého vzniku asociace chápu a vnímám, jaké byly pohnutky ke jejímu vzniku, jaké nás čekaly překážky, co se nám povedlo i nepovedlo, jaké máme problémy, ale hlavně výzvy a potenciál k dalšímu rozvoji, který nebyl v žádném případě zatím naplněn, protože jsme stále na začátku, o čemž není pochyb.

Čím chci přispět:

Znám asociaci od jejího začátku, znám i její členy a mám i své jasné vize, jak bych chtěl přispět k rozvoji asociace v nadcházející etapě jejího života. Od vzniku asociace se snažím prosadit větší otevřenost asociace – rozuměj otevřenější proaktivní komunikaci – a toto se nám zatím nedaří. Pokud někde musíme zásadně přidat, pak je to právě otevřená komunikace navenek mimo asociaci, na jejíž absenci jsme zcela oprávněně upozorňováni. Potřebujeme mobilizovat naše členy i nečleny, aby se zapojili do našich aktivit, a následně musíme o našich aktivitách otevřeně informovat širokou veřejnost. Navíc moje zásada je taková, že důležitější je vždy obsah nežli forma. Stále více přemýšlím o tom, co chceme našim členům i nečlenům přinést a sdělit, a ne už tolik, jakou formou to sdělíme. Chci tím říci, že je pro mě důležitější se začít věnovat naší náplni a ne jen tomu, jak vypadá náš web apod.

Jaký mám přístup ke geocachingu v Česku? Dokázal bych si představit, že společně určíme národní standardy, kterými stvrdíme nadprůměrnost českého geocachingu a o jejichž zavedení budeme společně usilovat. Nejde v tuto chvíli o žádné zákazy, ale především o motivaci udržovat úroveň keší na vysoké úrovni, v souladu s principy ochrany památek, ochrany přírody a zejména zachovat respekt a úctu mezi kačery a širokou veřejností. Na druhé straně ale také otevřeně říkám, že bych se chtěl mnohem razantněji vymezit proti „finálkám“ a jejich zneužívání!

S využitím svých profesních dovedností bych chtěl pomoci svým kolegům s lepší organizací a financováním asociace. Mým záměrem je přinést našim členům (i nečlenům) různé výhody a slevy od našich budoucích partnerů, např. výrobců outdoorového oblečení, navigačních přístrojů, mapových podkladů apod. Nejvíce si však přeji začít navazovat spolupráci s „autoritami“ (policie, úřady, katastry, města, kraje, instituce, spolky), kde nám spolupráce může jen prospět. Geocaching již dávno není „undergroundová“ záležitost a stále více musíme komunikovat. Čeká nás také aktivnější komunikace s Groundspeakem, reviewery, geo-komunitami a sesterskými asociacemi.

Kontakt:

Máte jakékoliv dotazy? Prosím, kontaktujte mě na adrese geosimek@gmail.com, velmi rád zodpovím jakékoliv dotazy.

http://www.cageo.cz/organy/zakladajici-clenove/profil-14/