Ze škatulky 06/2012

Ze škatulky ČAGeo, 8. července 2012:

Vzhledem k tomu, že se část výkonného výboru v předchozích týdnech nacházela za polárním kruhem, aktivity asociace byly poněkud oslabeny. Za tu dobu se však čile rozvíjela činnost na poli IT, za což patří dík zejména Martinu Šimkovi, MarHanovi a dalším členům asociace v rámci IT sekce. Čerstvé novinky přináší toto číslo Ze škatulky. Také plánovaný subevent se úspěšně rozvíjí, za což vděčíme jeho koordinátorovi JohnnyM. Neváhejte se na něj proto obrátit s novými podněty či nápady na financování.

Pěkné prázdniny přeje Tereza (BarbieTeam)

Dne 26. 6. 2012 se v Praze sešla sekce IT ve složení martin.simek, JohnnyM., svobbi a XiXiTeam, společně s MarHanem ze sekce Komunikace na svém prvním společném setkání. Shodli jsme se, že všichni vítáme nový Grafický manuál, který nám umožní aplikovat novou grafiku do našich webových stránek. Na základě stávajících zkušeností jsme se shodli, že používaný systém WordPress plně vyhovuje našim potřebám a s ohledem na naši členskou základnu nemá smysl měnit, avšak pouze jej vylepšovat a doplňovat o vhodné „pluginy“ (malé aplikace, např. na hlasování, vyhledávání, zálohování, statistiky, lepší navigaci, mobilní web, integrace s Facebookem a Google+ apod.), nové grafické prvky a hlavně obsah, což jsou stránky s informacemi a příspěvky.

Protože se nám ale zvyšuje návštěvnost (zejména s ohledem na tragické události v uplynulém období, kdy naši členové i veřejnost hledali na našich stránkách relevantní informace), jsme se pro náš web rozhodli zakoupit nejsilnější webhostingový program u stávajícího providera. Tato akce nám přinese připravenost našich stránek na větší návštěvnost, větší spolehlivost samotných stránek a možnost vývojového a testovacího webu, pravidelné zálohování a případnou obnovu po havárii v ceně služby, větší prostor pro média, aplikace a data, možnost domén 2. a 3. řádu, neomezenou možnost aliasů apod. Vše budeme financovat formou sponzorských darů členů Sekce IT.

Tyto všechny akce jsou nezbytně nutným základem pro další rozvoj našich IT aplikací, zejména webu, kde plánujeme (opět společně s MarHanem ze sekce Komunikace) následující aktivity:

  • nové fórum a zejména pravidla diskuze
  • rozcestník pro veřejnost
  • nové grafické CSS styly a mapové aplikace.

Máme se všichni na co těšit, doufám 😉 za sekci IT martin.simek

Chcete informovat o nějaké připravované akci, která se týká všech členů ČAGeo? Povedlo se vám vykonat něco záslužného a chcete se pochlubit ostatním? Napište svůj příspěvek do příštího čísla Ze škatulky ČAGeo a pošlete ho na info@cageo.cz.