Ze škatulky 05/2012

Ze škatulky ČAGeo, 10. červen 2012:

DOMINO – Český rozhlas 2

Moderátorka ČRo Dana Večerková pomocí fóra geocaching.cz marně sháněla hosty do svého pořadu DOMINO, kteří se aktivně věnují geocachingu. I když jsem na prosbu odpověděl po několika dnech, byl jsem první, kdo nabídl pomocnou ruku. Domluvili jsme se, že do několika dnů obstarám všechny tři hosty (dvě děti a jeden dospělý) pro tento dětský pořad. Za dospěláky přicházel v úvahu člen asociace Kapsa, který se i ve výše zmíněném fóru nabízel. Stačil jeden telefonát a Kapsa to měl “povinné”. Teď už zbývaly jen ty děti. Bohužel po týdenní emailové korespondenci na všechny strany jsem stále nebyl schopen splnit veškeré požadavky ze strany produkce. Jeden kluk, jedna holka, bydliště v Brně či okolí, věk 7 až 15 let, aktivní geocacheři. Naštěstí jsem se přes další emaily dostal k Olině (tomarctus). Ta mi doporučila sourozence Martina a Davida, kteří jsou podle ní přesně ti praví pro tento pořad a hostování si plně zaslouží. Proklepl jsem si tedy profily obou kluků (xdavex a xmartinx) a zjistil, že lépe už asi opravdu nevyberu. Kontaktoval jsem je a s jejich rodiči domluvil podrobnosti. Celou parádu jsem si ale nemohl nechat ujít, a proto jsem se společně s Kapsou vydal ve čtvrtek do Brna. Před výkonem jsme se na pár brněnských keších zbavili trémy a půl hodiny před začátkem natáčení byli v budově rozhlasu. Seznámili jsme se s kluky, jejich rodiči a poté i s moderátorkou a už se rozsvítila červená. Já jako tichý pozorovatel jsem převzal původní Kapsovu roli a celou akci fotograficky dokumentoval. Myslím si, že pořad dopadl nad očekávání a jsem rád, že díky ČAGeo, ač nebyla v pořadu zmíněna, byli hosté opravdu fundovaní. Článek včetně fotografií, který napíše Kapsa, bude publikován na našich stránkách. Já bych chtěl závěrem poděkovat za prima pořad Davidovi, Martinovi a Kapsovi.

Domino

– za Výkonný výbor hradnik

 

LOGO ČAGeo

Je nám ctí představit vám touto cestou konečnou podobu loga ČAGeo, kterou jste si jako členové vybrali během hlasování na stránkách www.cageo.cz. Velké díky patří panu Radkovi Zvolskému, který pro nás logo vytvořil na základě našich požadavků a následně i upravil dle vašich připomínek. S tímto grafickým symbolem asociace bychom se měli setkávat stále častěji a snad neprozradíme mnoho, když zveřejníme, že v rámci IT sekce se právě intenzivně pracuje na zakomponování loga do našich stránek. Zároveň bychom rádi v nejbližších dnech vytvořili a představili grafický manuál pro použití loga. Společně věříme, že se s logem dokáže ztotožnit každý člen asociace.


JohnnyM. & MarHan

Z DÍLNY ČAGeo 2012

Dovolujeme si vás upozornit na soutěž Z dílny ČAGeo 2012, které se můžete zúčastnit aktivně (založením keše) či pasivně (odlovením a zhodnocením keší). Soutěž bude na podzim zakončena eventem, jehož hlavním programem bude vyhlášení výsledků soutěže a oficiální publikování všech soutěžních keší. Z dílny ČAGeo 2012 je primárně určena všem členům asociace, kteří by rádi změřili svůj zakladatelský um s ostatními. Více informací najdete na http://www.cageo.cz/?page_id=1760. Těšíme se na vaši účast!

– za organizaci soutěže Tereza –  BarbieTeam

Chcete informovat o nějaké připravované akci, která se týká všech členů ČAGeo? Povedlo se vám vykonat něco záslužného a chcete se pochlubit ostatním? Napište svůj příspěvek do příštího čísla Ze škatulky ČAGeo a pošlete ho na info@cageo.cz.