Ze škatulky 03/2012

Ze škatulky ČAGeo, 13. květen 2012:

Milí kolegové, úderem dnešní půlnoci začíná první kolo volby loga ČAG. Každý člen může na stránce http://www.cageo.cz/?page_id=1060 dát svůj hlas logu, které se mu líbí nejvíce. Do druhého kola hlasování, které se bude konat příští týden, postoupí tři nejčastěji zvolená loga. Pak už stačí vybrat to finální a případně k němu přidat poznámku o nějakém drobném vylepšení. Vítězné logo dotáhne grafik do konce a pak se konečně objeví na našich stránkách.

Připravujeme také přehlednější úpravu titulní stránky našeho webu, kde bude návštěvník lépe směrován podle toho, jaké povědomí má o naší činnosti. Informace budou rozděleny do dvou celků: V první nalezne informace laická veřejnost, druhá bude sloužit kačerům. Průběžně pracujeme i na přátelštějším vzhledu našeho členského fóra.

– za Výkonný výbor Martin (MarHan)

 

Malá finanční rekapitulace

Po dvou měsících fungování naší asociace si dovolím vám předložit první malé shrnutí v několika strohých číslech.

K 30. 4. 2012 měla ČAGeo 80 členů. Náš nejmladší člen nedávno dovršil 14 let a nejstarší letos oslaví kulaté sedmdesátiny. Na členských příspěvcích bylo do konce dubna vybráno 6.456 Kč. V této částce je jeden přeplatek ve výši 40 Kč, který byl odesílateli už vrácen zpět na jeho účet. Děkujeme všem, kteří už své příspěvky na společný účet poukázali. Kromě členských příspěvků obdržela dosud asociace dva peněžní dary. Jeden od předsedy na Premium membership a druhý od admina na provoz webu. Oběma rovněž děkujeme.

– za sekci finance Lada (Pansy1)

 

ČAGeo’s Flying Circus (GC3EY82)

Díky spolupráci s jednou ze členek asociace Lžičkou bude v rámci subeventu zřízen v místě konání dětský koutek, který bude sloužit všem geokačátkům. Jejich rodiče se tak budou moct plně věnovat obsahu eventu, který bude probíhat uvnitř stanů – za jejich zapůjčení tímto děkujeme členům asociace (Pitris + MadDogTeam).

V uplynulých dnech jsme připravili potřebné smlouvy pro sponzorování eventu a během příštího týdne proběhne jak postupné zaslání informačního emailu firmám, které by mohla nabídka oslovit, tak i první podpisy smluv. Vzhledem k tomu, že osobní jednání má mnohem větší šanci na úspěch, prosím všechny členy asociace znovu o spolupráci. Zamyslete se, zda ve svém okolí neznáte někoho, koho by mohla nabídka sponzoringu zaujmout. Zatím jsme vyjednali sponzoring asi jedné desetiny posterů a tímto děkujeme všem členům, kteří nám nějakým způsobem pomohli.

Pokud i přes veškerou snahu nebudete moci kohokoliv kontaktovat osobně, rádi přijmeme alespoň tip na nějakou zajímavou firmu, kterou se následně pokusíme oslovit sami. Rádi bychom tyto podněty posbírali opravdu co nejdříve, protože, ač se to nezdá, čas utíká velmi rychle. Pro zasílání tipů nebo otázek ohledně celého eventu a podrobností o podmínkách pro sponzory je stále k dispozici email eventMM12@cageo.cz.

JohnnyM.

 

Schůzka s AOPK

Proběhla avizovaná schůzka s panem Vítkem z AOPK. Mluvili jsme o jeho připravované přednášce o geocachingu a ochraně přírody; pomohli jsme doladit technické detaily jinak pečlivě zpracované přednášky, která snad poskytne rozumný náhled na geocaching ze strany veřejnosti. Nabídli jsme pomoc s případným jednáním mezi ownery keší a národními parky/orgány státní správy. Touto činností se pan Vítek již poměrně dlouhou dobu zabývá.

Nabídli jsme AOPK možnost sponzorovat postery o ochraně přírody na subeventu CAGeo’s Flying Circus, případně spolupráci na přípravě textů. Tento návrh byl z jejich strany přijat pozitivně, jednání bude pokračovat. Dále proběhla diskuze o budoucí spolupráci na CITO-eventech pod hlavičkou ČAGeo.

– za sekci Ochrana přírody Tereza (BarbieTeam)

Chcete informovat o nějaké připravované akci, která se týká všech členů ČAG? Povedlo se vám vykonat něco záslužného a chcete se pochlubit ostatním? Napište svůj příspěvek do příštího čísla Ze škatulky ČAGeo a pošlete ho na info@cageo.cz.