ČAGeo’s Flying Circus


První nápad na uspořádání tohoto eventu padl již při zakládající členské schůzi. Od té doby se pomalu začaly zvětšovat vzdušné zámky a sestavovat vize o tom, jak by ČAGeo’s Flying circus měl vypadat. Velkou inspirací nám při plánování byla podobně zaměřená akce, která se pod názvem GPS Maze Exhibit konala na několika místech v USA.

V květnu začala dlouhá a poměrně obtížná etapa shánění peněz od sponzorů. Původní záměr mít za sebou silnou podporu v podobě kontaktů členské základny vzal brzy za své. I proto se tato část přípravy protáhla oproti plánu téměř na dvojnásobek. Jen díky několika málo lidem, kterým nebyl tento projekt lhostejný, se nakonec povedlo sehnat potřebné minimum financí. Ještě jednou tímto děkujeme všem sponzorům, jež se finančně zapojili do tohoto projektu: Jaroslav Maroušek, UJEP Ústí nad Labem, Vojtěch Pekárek, Porsche Hradec Králové, Videris, Geokladno, Geogadget, Asamm Software, CEDE Studio, Picodas, 1mobil.EU, Interactivity, Jan Linhart, a sdružení Lakomci, které nám poskytlo úkryt pro naše představy v podobě stanů. Velké díky patří také všem anonymním sponzorům a sponzorům, kteří přispěli jakýmkoliv jiným způsobem.

stavba1

Díky nabranému zpoždění jsme se až na konci června dostali k největšímu a nejsložitějšímu úkolu, tím se nakonec ukázala výroba bannerů. Těch se do bludiště nakonec vešlo celkem 66 kusů a bez všech lidí, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na jejich vzniku, bychom stany rozhodně naplnit nezvládli. Největší dík na výrobě bannerů patří Michalovi (MyKeš), který asociaci obětoval všechen svůj volný čas (dobu výroby nám spočítal na cca 100 hodin). Lucka (Lucifer666) byla první, kdo zhmotnil ony vzdušné zámky do grafické podoby, díky čemuž jsme mohli sponzorům nabídnout alespoň prvotní náhled na podobu celého stavba2projektu. Její grafiky Vás provedou celým stanem, od loga ČAGeo´s flying circusu u vstupu až po drobné ilustrace na panelech uvnitř (to celé trvalo cca 30 hodin). Největší břímě při tvorbě textů leželo na Tomášovi a Terce z BarbieTeamu. Ti si vše vychutnali ještě jednou při závěrečných korekturách.

Během výroby bannerů se na druhém konci Prahy, v Horoměřicích, začalo pracovat na vnitřní konstrukci stanů a vybavení expozice názornými ukázkami uložení, značení, šifrování a dalšími situacemi, které Vás mohou během kešování potkat. Celá hradníkovic rodina pak dala správný rozměr tomu, co do té doby zůstávalo jen v našich představách.

Stan1Týden před eventem jsme se přestěhovali do Horoměřic a začali pracovat na vlastní konstrukci bludiště. Zároveň bylo potřeba vyzkoušet finální rozmístění bannerů a interaktivního vybavení stanů. V této fázi nás nejvíce podpořili Ottik5+Alice5, Ottik6, jirkaamates, BarbieTeam, MarHan, Hradnici ml. a mimojiné přiložili ruku k dílu i ti, kteří v asociaci vůbec nejsou – Shiboss, Janccutka, Ddusann a další. Jak to všechno dopadlo, jste mohli poprvé vidět na MegaEventu v Olomouci.

expozice1Na místě samotném pak přišla vhod každá ruka, která byla k dispozici. Zejména pak zkušenosti MadDoga a Žičky, kteří ještě navíc stihli provozovat dětský koutek po celou dobu konání akce. A nelze zapomenout ani na všechny lidi, kteří se starali o chod expozice během doby, kterou jste si mohli stan prohlédnout – JohnnyM., hradnik s hradnicí, celý BarbieTeam, MarHan, Vojtanos, martin.simek, urbanb, Brndik, MadDog a Žička.

Dětský koutekNakonec bychom chtěli poděkovat všem, kteří si po prohlídce stanu zakoupili něco na památku a pomohli tak k vyrovnání celého rozpočtu. Vyčíslené náklady na akci byly téměř 60.000,-. Čas a peníze těch, kteří se nejvíce podíleli na celé akci však v této částce nejsou zahrnuty, a proto největší díky patří právě jim.

Teď tedy nezbývá než doufat, že tato akce bude slavit úspěch i na dalších plánovaných zastaveních.

3 komentáře u ČAGeo’s Flying Circus

  1. Pingback: GPS MAZE EUROPE – Czech Republic (GC45GGA) | ČAGeo

  2. Pingback: GPS MAZE EUROPE | Wizardland´s-Geo-Block

  3. Pingback: GPS MAZE přijel do Německa z Horoměřic | ČAGeo

Komentáře nejsou povoleny.