5 etických principů geocachingu

MailerImage_02212014_GCEtiquitte_vFINAL_Blog

Bring a Pen – Stejně jako ve škole, přines si s sebou psací pomůcku ke keši, abys měl možnost zalogovat svůj nick a datum nálezu, pokud v keši není tužka, což se stává velmi často, někdy díky velikosti keše, někdy „díky“ kolegům logujícím pře Tebou.

Leave No Trace – Buď jako správný hráč ohleduplný k našemu „hřišti“, což je celý svět. Nezanechej za sebou v přírodě ani ve městě žádné stopy, tj. zejména odpad. Případně proveď CITO („Cache-In Trash-Out“), pokud nějaký odpad na své cestě za keší či od keše objevíš.

Write a Great “Found It” or “Didn’t find It” Log – Když nalezneš keš, ale i v případě pokud jí nenajdeš, napiš inspirující a motivující „FI“ nebo „DNF“ log popisující Tvůj lov. Poděl se tímto způsobem s ownerem (vlastníkem) i kolegy o své zážitky z prožitého dobrodružství, není to ostuda, naopak inspirující logy jsou přece jedním z důvodů, proč tuto hru hrajeme.

Put the Geocache Back Where and How You Found It – Zakladatel keše ji umístil na konkrétní specifické místo a měl k tomu jistě pádný důvod. Ujisti se, že vracíš kešku po zalogování na to samé místo, aby ji owner po Tvé návštěvě nalezl a abys nepřipravil své kolegy o stejné zážitky z hledání.

Move Trackables Along – Pokud v keši nalezneš trekovatelný předmět (geocoin, travelbug, apod.) a vyzvedneš jej, ujisti se v takovém případě, že toto oznámíš svým rychlým „Retrieve“ logem a že jej poponeseš do další destinace tak rychle, jak jen je to možné.

ZdrojGeocaching HQ (Groundspeak Inc.)

Příspěvek byl publikován v rubrice Groundspeak, Pravidla GC. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.